|   | 
 • YKS’de sınav süreleri açıklandı


  YKS’de sınav süreleri açıklandı
  YÖK, üniversiteye giriş sistemiyle ilgili eksik kalan detayları açıkladı. Buna göre, Temel Yeterlilik Testi’nde yer alan 80 soru için öğrencilere 90 dakika verilecek. 160 sorunun olduğu ikinci sınav için ise öğrencilere 180 dakika süre tanınacak.

  Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği Yükseköğretim kurumları Sınavı’yla (YKS ) ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK yapılan yazılı açıklamaya göre, sınav 23-24 Haziran’da yapılacak. Öğrencilere 80 soruyu yanıtlayacakları Temel Yeterlilik Testi (TYT) için 90 dakika süre tanınacak. 160 sorunun yer aldığı ikinci sınav için ise 180 dakika verilecek. Ayrıca soru dağılımları da açıklandı. İkinci oturumdaki Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinde 24 Türk dili ve edebiyatı, 10 tarih, 6 coğrafya sorusu yer alacak. Sosyal Bilimler-2’de ise, felsefe grubunda (mantık, psikoloji, sosyoloji) 12, din kültürü ve ahlak bilgisinde 6, coğrafya-2’de 11, tarih-2’ye 11 soru olacak. Fen bilimlerinin dağılımı ise şöyle: 14 fizik, 13 kimya, 13 biyoloji.

  YKS’de sınav süreleri belli oldu
  YKS’de sınav süreleri belli oldu


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.