|   | 
 • YÖKDİL Başvuruları Başladı


  YÖKDİL Başvuruları Başladı
  YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

   

  YÖKDİL sınavının başvuru işlemleri için son günün ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı araştırmalarını merak ediyorlar. Üçüncü YÖKDİL sınavına girecek olan adayların başvuruları 26 Eylül salı günü alınmaya başladı. Toplam 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleşecek olan YÖKDİL sınavı tek oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

  Üçüncü YÖKDİL Sınavı başvuruları başladı. Sınav başvuruları yarından itibaren 6 Ekim'e kadar 'yokdil.yok.gov.tr' internet adresi üzerinden alınacak.

  Fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında düzenlenecek sınav, İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacak. Peki YÖKDİL başvuruları ne zaman? YÖKDİL 3. sınavı ne zaman?

  YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINMAYA BAŞLAYACAK?

  Üçüncü YÖKDİL sınavına girecek olan adayların başvuruları 26 Eylül 2017 ile 6 Ekim 2017 tarihleri arasında alınacak ve elektronik ortamdan başvuru yapacak olan adaylar internet adresinden başvurularını yapabilecekler.

  YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?


  Üçüncü YÖKDİL Sınavı, 5 Kasım 2017 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 09.30'da, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir. Sınav fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacak.


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.